Hayvan Yatağı

Hatko Hayvan Yatakları, çiftlik ve köy ahırlarında işçilikten kazanmak, kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla hem besi hem de süt sığırları için tasarlanmıştır.

ÜRÜNLER

Hayvan Yatakları

Hatko Hayvan Yatakları, çiftlik ve köy ahırlarında işçilikten kazanmak, kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla hem besi hem de süt sığırları için tasarlanmıştır.

Besi sığırlarını ıslak ve soğuk zeminden izole ederek üşütmeye bağlı sperm kalitesi bozukluklarını, süt sığırları için; meme iltihabı (mastisis) oluşumunu ve meme yapısının soğuğa bağlı deformasyonunu önler. Ayrıca hayvan yatağı kullanımıyla soğuktan ve bakteriden uzaklaştırılan süt sığırlarında süt veriminin artışı gözle görülür şekilde izlenmektedir. Tamamı Hatko tesislerinde üretilen Hatko Hayvan Yatakları üretiminde, hayvan sağlığı öncelik tutulmuş, laboratuvar testleri sonucunda zemin optimum sertliğe getirilerek, çatı ayrılması problemlerinin önüne de geçilmiştir.

Hatko Hayvan Yataklarının özel kanal tasarımı ile yatağın altında ve etrafında oluşabilecek böceklenme ve hayvan pisliğinin barınması önlenmiştir. Hatko AR-GE mühendislerinin araştırmaları sonucu üstün drenaj sistemi ve özel hava kanalları sayesinde hayvanların temizliği ve rahatı düşünülmüştür.

Türkiye’de kullanımı her geçen gün artan bu ürünlerin, Avrupa Birliği Hayvan Refahı Standartları kapsamında zorunlu ekipman olacağı öngörülmektedir. Tarım Bakanlığına bağlı TKDK kurumunun AB destekli IPARD projelerine uygun olarak üretilmiştir.

Verimliliği Arttırmak İçin İnek Yataklarını Kullanın!

Besi sığırlarını ıslak ve soğuk zeminden izole ederek üşütmeye bağlı sperm kalitesi bozukluklarını, süt sığırları için; meme iltihabı (mastisis) oluşumunu ve meme yapısının soğuğa bağlı deformasyonunu önler. Ayrıca hayvan yatağı kullanımıyla soğuktan ve bakteriden uzaklaştırılan süt sığırlarında süt veriminin artışı gözle görülür şekilde izlenmektedir.

Rulo tip hayvan yatağı birçok kritere bağlı olarak değişim göstermektedir. Enine, kalınlığına, desenine, katman yapısına, malzemeye ve alım adedine; yani toplu alım yapılıp yapılmayacağına göre farklı fiyatlarla kendini göstermektedir. Bu sebepten dolayı tarafımıza ulaşarak fiyat bilgisi almanız çok daha doğru bilgiler almanızı sağlayacaktır. Aşağıda yer alan tabloda verdiğimiz rulo tip hayvan yatağı fiyatları ortalama fiyatlardır. Gerçeği tam anlamıyla yansıtmamaktadır.

Ürün 2.5 cm kalınlık 2 cm

kalınlık

154 cm genişlik 180 cm genişlik 190 cm genişlik 205 cm genişlik 220 cm genişlik 240 cm genişlik
Rulo Tip Hayvan Yatağı 60.00 TL/m² 55 TL/m² 60 TL/m² 65 TL/m² 70 TL/m² 75 TL/m² 80 TL/m² 85 TL/m²

 

Rulo tip hayvan yatağı fiyatları yukarıda da belirttiğimiz üzere ortalama fiyatlardır. Doğru fiyat alabilmek adına; sitemizin iletişim bölümünde bulunan müşteri hizmetleri numaramızdan ya da mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Rulo tip hayvan yatağı alırken; her üründe olduğu gibi satıcı ve üretici güvenilirliği oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı ilk dikkat edilmesi gereken şey; üretici ve satıcının ne denli güvenilir olduğudur. Bunun sonrasında ise; kenar bölgelerinde çerçeve olup olmadığına, herhangi bir deforme durumunun söz konusu olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer çerçeve yoksa, yatak üzerinden tabana sızmalar olacak ve bu da belirli bir süre sonra birçok bakteri ve yatak için deforme sorunu ortaya çıkaracaktır.
Bunun için sızdırmazlık özelliği oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapım maddesinin ve hissiyatının hayvan vücudu ve rahatlığına uygun olması gerekir. Bazı maddeler hayvanlarda alerji meydana getirebilmektedir. Bunun için, veteriner kontrolünde hayvan yatağı tercihi yapmanız oldukça önemlidir.
Alışverişinizi firmamız üzerinden yapıyorsanız; bu konulara karşı dikkat etmeniz gereken herhangi ek bir şey yoktur. Çünkü biz, üretim esnasında her konuda dikkat ediyor ve siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için, kalite odaklı çalışıyoruz.

Adından da anlaşılacağı üzere “hayvan yatakları” toplu olarak hayvanların bulunduğu alanlarda kullanılmalıdır. Tabi bu alanlar, hayvanların konakladığı alanlar olmalıdır. Bu anlamda çiftlikler ve ahırlar öne çıkmaktadır. Çiftlikler yine profesyonel şartlarda temizlik vs. etkileriyle mikropları tamamen kırıp, hayvanların stresini azaltacak birçok yönteme başvururken, günümüz ahırlarında herhangi bir şekilde böyle çalışma görülmemektedir. Bu sebepten dolayı ahırlarda kesinlikle kullanılmalıdır.
Oldukça ergonomik bir tasarımı bulunan kauçuk hayvan yatakları çok kolay bir şekilde temizlenir ve polimer yapısıyla birlikte yüzeyinde herhangi bir şekilde pislik barındırmaz. Hayvanların genel olarak ön bacaklarında meydana gelen decubitus ismi verilen yaraların da oluşmasını engeller. Özellikle ineklerde çok sık bir şekilde görülen romatizmanın temel sebebi ahırlardaki sıcak – soğuk dengesinin oluşturulamamasıdır. Bu yataklar, sıcak ve soğuk dengesini de oldukça iyi bir şekilde kurduğundan dolayı romatizma sorununu da büyük oranda engellemektedir.
Hayvan yatakları tek hayvan yatağı, rulo hayvan yatağı ve karo kauçuk zemin olmak üzere 3 farklı şekilde üretilmektedir. Genel olarak ahırlarda veya tek kişilik bölümlerde tutulan hayvanlar için tek hayvan yatağı önerilmektedir. Eğer hayvanlar toplu bir alandaysa ve alan büyükse bu anlamda daha ekonomik olması açısından rulo hayvan yatakları tercih edilmelidir. Bu 2 ürün inek, koyun gibi hayvanların kaldığı çiftlik ve ahırlar için uygundur. Son ürün olan karo kauçuk zemin ise; genel olarak at ahırları için tercih edilmektedir.
Günümüzde en çok huysuzlanan hayvanlardan biri olarak dikkatleri üzerine çeken atlar, karo kauçuk zeminle birlikte oldukça mutlu olacak ve bu sayede hem performans hem de enerji açısından oldukça yüksek seviyede kendini gösterecektir. Eğer at çiftliklerinde karo kauçuk kullanılmıyorsa; bu çiftliklerin 1-0 geride başladığını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Tamamı Hatko tesislerinde üretilen Hatko Hayvan Yatakları üretiminde, hayvan sağlığı öncelik tutulmuş, laboratuvar testleri sonucunda zemin optimum sertliğe getirilerek, çatı ayrılması problemlerinin önüne de geçilmiştir.

  • Hatko Hayvan Yataklarının özel kanal tasarımı ile yatağın altında ve etrafında oluşabilecek böceklenme ve hayvan pisliğinin barınması önlenmiştir.
  • Hatko AR-GE mühendislerinin araştırmaları sonucu üstün drenaj sistemi ve özel hava kanalları sayesinde hayvanların temizliği ve rahatı düşünülmüştür.

Türkiye’de kullanımı her geçen gün artan bu ürünlerin, Avrupa Birliği Hayvan Refahı Standartları kapsamında zorunlu ekipman olacağı öngörülmektedir. Tarım Bakanlığına bağlı TKDK kurumunun AB destekli IPARD projelerine uygun olarak üretilmiştir.

Hatko Kauçuk olarak hayvan yataklarımızı SBR granül ve kauçuk liflerin özel olan poliüretan yapıştırıcısıyla belli oranda karıştırıp, uygun sıcaklık ve basınçlı kalıplar içerisinde pres yöntemi kullanarak üretiyoruz. Böylelikle çok daha kaliteli bir ürün elde ediyoruz.

Hayvan yatağı fiyatları ile ilgili detaylı fiyat sahibi olabilmek için firmamızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Hem tarihe özel kampanya vs. bulunuyorsa bunlardan haberdar olmak, hem de ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak açısından 0 212 803 09 01 No’lu iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Direkt olarak fiyat bilgisi veremememizin sebebi ise boyutlardır. Çünkü 120 cm x 200 cm x 30 mm boyuta sahip bir model 65 ila 70 KG ağırlığındayken; 120 cm x 190 cm x 25 mm boyuta sahip model 30 – 35 kilogram ağırlığındadır. Bunlar aynı zamanda kendi içerisinde modellenmektedir. Doğal olarak da çok büyük fiyat farkları görülebilmektedir. Bunun için firmamızla iletişime geçerek bilgi sahibi olmanız daha faydalı olacaktır.

Hatko Kauçuk®

Herşey Mutlu İnekler İçin
TOP